Ha ünnepi programokra vágyik, Pilisvörösváron a helye ezen a hétvégén - részletek

2022. december 9.

Igazi programkavalkádnak örülhetünk ezen a hétvégén Pilisvörösváron. Tűzoltómikulás, adventi vásár sütiversennyel, koncertekkel, gyertyagyújtás – az biztos, hogy mindent, ami az ünnepi hangulathoz kell, megtalálhatjuk a következő napokban városhatáron belül.

Tűzoltómikulás, élő zene, forró italok és tűzoltójárművek

Tűzoltóautón érkezik a Mikulás a városba december 10-én, szombaton. A Pilisvörösvári Önkéntes Tűzoltó Egyesület tagjai szeretettel várnak mindenkit 9 és 14 óra között a Fő térre, akik szeretnének találkozni a piros ruhással. Kicsik és nagyok a tűzoltók járműveit, eszközeit is megismerhetik, megnézhetik közelebbről a Hivatal előtt. A helyszínen meleg tea és forralt bor várja az érkezőket, az ünnepi programot mindemellett élő zene teszi teljessé!

Azoknak pedig, akiknek szükségük van rá, meleg ételt biztosítanak. A tűzoltók ezzel kapcsolatban azt kérik az érintettektől, hogy vigyenek magukkal ételhordó dobozt, mert helyben fogyasztásra nem lesz lehetőség.

2021-ben a jégpályán, előtte pedig kivilágított, zenélő tűzoltóautón találkozhattak a tűzoltómikulással Pilisvörösváron. Az ünnepi hangulatot hozó jármú két évvel ezelőtt több, mint száz kilométert tett meg városon belül, hogy örömet szerezzen a vörösvári gyerekeknek, családoknak a karanténidőszakban. A mostanihoz hasonló rendezvényt 2019-ben tartottak utoljára, de most végre itt a lehetőség eltölteni néhány vidám, tartalmas órát tűzoltóinkkal – és persze a Mikulással.

Adventi vásár minden jóval

Nagyszabású adventi vásárral várunk idén is mindenkit december 11-én vasárnap a Templom tér. A rendezvényre gazdag programkínálattal, gyermekszínházzal, táncbemutatóval, kórus és fúvószenével, gyermekkoncerttel, lovaskocsikázással, kézművesvásárral készülünk. Mindezek mellett lehetőségük nyílik mézeskalácsot díszíteni Enzsöl Balázzsal. A Barcelonában élő sztárcukrász lesz továbbá sütiversenyünk zsűrielnöke is.

Aki megéhezik, megszomjazik a forgatagban, ízletes meleg ételeket, krémleveseket, forró italokat vásárolhat, a helyszínen sült gesztenyét is készítenek majd. De beszéljen a programfüzet:

10:00 Holle anyó – Batyu Színház
11:00 Német Nemzetiségi Vegyeskórus
11:30 Szabadság utcai óvoda műsora
12:00 Nosztalgia Dalkör
12:15 Tóth László: Dallamok szaxofonra
14:00 Adenssa Sporttánc Egyesület műsora
14:30 New Frequencies – karácsonyi slágerek tehetséges fiatal előadóktól
16:00 Kalap Jakab gyermekkoncert
17:00 Adventi gyertyagyújtás – Heimatwerk, Német Nemzetiségi Fúvószenekar
18:00 Sütiverseny eredményhirdetés Enzsöl Balázs cukrásszal
18:15 Swing Karácsony a Brass Show együttessel

Lovaskocsikázás: 16:00-19:00 között, indulás a Betelepülés térről

Kézműves vásár: 10:00-19:00 között

Mézeskalács díszítés: 15:00-18:00 mézeskalács díszítés Enzsöl Balázzsal a Művészetek Háza információs sátrában

Sütiverseny: a pályázók 15:00 és 17:00 között adhatják le az elkészített süteményeket. A sütiverseny zsűrijeként a Barcelonában élő cukrászséfet, Enzsöl Balázst hívtuk meg, akit sokan a “Mestercukrász” c. műsorból ismerhetnek.

Jótékonysági játékgyűjtés

A sok élmény mellett, másoknak is örömet szerezhetünk: az Önkormányzat Szociális- és Egészségügyi Bizottsága (SZEB) idén is játékgyűjtést szervez. Tavaly 51 pilisvörösvári gyermeknek okoztak örömet a felajánlások, ha szeretnék, hogy megunt, feleslegessé vált, de jó állapotban lévő játékaik idén ismét  szép célt szolgáljanak, a következő időpontban, illetve helyszínen adhatják le adományukat:

9 és 15 óra között a Betelepülési téren a Karácsonyi vásáron.

Szép állapotú könyveket és játékokat vihetnek a helyszínre, beleértve sportszereket, fejlesztő- és szabadtéren használható játékokat, illetve nagy népszerűségnek örvendenek a társasok is.

Adventi gyertyagyújtás

Advent harmadik vasárnapján Sax László, a Német Nemzetiségi Önkormányzat elnöke gyújtja meg a gyertyát, ahogy fentebb olvashatják, 17 órakor. Az eseményen közreműködik a Werischwarer Heimatwerk, illetve a Német Nemzetiségi Fúvószenekar. A helyszínen forralt bor, tea és pogácsa várja a résztvevőket.