Tizenkét forgalomlassító virágládát helyeznek ki a Szent Erzsébet utcában

2022. augusztus 3.

Összesen tizenkét darab forgalomlassító virágládát helyeznek ki a városgazdák csütörtökön a Szent Erzsébet utcában,  három szakaszon, a következő hat helyszínen:

• A Stube és a sportpálya között a 27. számnál
  • A sportpálya és Nagy Imre utca között az 53. és a 67. szám elé
  • A Nagy Imre és Gólyafészek között a 93. szám, a 112. szám, valamint a Szamos elé.

A döntést lakossági egyeztetés előzte meg, a városvezetés októberben tartott lakossági fórumot a Szent Erzsébet utca forgalmi helyzetével kapcsolatban. Az ott élők elmondhatták észrevételeiket, problémáikat, ötleteiket és javaslataikat a témában. Mint kiderült, elsősorban a zajt és a megnövekedett forgalmat kifogásolják, illetve, hogy a közlekedők egy része a megengedettnél gyorsabban hajt.

A most kihelyezett virágládák utóbbi problémára megoldást jelenthetnek, de a városvezetés bízik abban, hogy hatással lesznek a forgalom mértékére is.

Ezt a tizenkét virágládát - a korábban kihelyezettekhez hasonlóan - a Városgazda Kft. munkatársai készítették.

A munkálatok tehát csütörtökön zajlanak majd, megkérjük az arra haladókat, hogy fokozott óvatossággal, türelemmel és körültekintéssel közlekedjenek az utcában, de lehetőség szerint válasszanak másik útvonalat.