Hétvégi változás az esztergomi vonalon, pótlóbuszokkal kell utazni

2023. április 14.

Pályakarbantartási munkálatok miatt a  Budapest–Esztergom vonalon április 14. éjszakától 17. hajnalig a Rákosrendező és Piliscsaba között a vonatok módosított menetrend szerint közlekednek. A MÁV tájékoztatása szerint

• napközben a Z72-es vonatok helyett Óbuda és Piliscsaba között, az éjszakai és hajnali órákban egyes Z72-es és az S72-es vonatok helyett a Nyugati pályaudvar és Piliscsaba között pótlóbuszok közlekednek.
  • Az S76-os vonatok napközben csak Rákos és Óbuda, szombat éjszaka pedig Rákos és a Nyugati pályaudvar között közlekednek. Óbuda és Pilisvörösvár, illetve az esti vonatokhoz csatlakozva a Nyugati pályaudvar és Pilisvörösvár között pótlóbuszok közlekednek.
  • A pótolt S72-es, valamint S76-os vonatokhoz két, eltérő megállási rend szerint közlekedő pótlóbusz csatlakozik. A Vörösvárbánya megállóhelyet érintő járat Solymáron a Solymári elágazás (Auchan áruház) nevű megállóhelyen, a Szélhegy megállóhelyet érintő járat Solymár vasútállomásnál áll meg.
    Szabadságliget megállóhelyet Pilisvörösvárról induló, míg Klotildliget megállóhelyet Piliscsabáról induló állomáspótló buszok szolgálják ki.
  • A Nyugati pályaudvarig közlekedő pótlóbuszok a fővárosban nem érintik Rákosrendezőt, Vasútmúzeumot, Angyalföldet, Újpestet és Aquincumot, helyette a Göncz Árpád városközpont metróállomásnál és a Flórián téren állnak meg.

A vonatpótló autóbuszok megállási helyei állomásonként:

• Nyugati pályaudvar: A Váci úti BKK végállomásról indulnak és a Podmaniczky utcai trolimegállóba érkeznek.
  • Aranyvölgy: A Bécsi úton, a Bóbita utcai buszmegállóban állnak meg.
  • Üröm: A 10-es számú főúton, az azonos nevű Volánbusz megállóban állnak meg.
  • Solymár: Vörösvárbánya megállóhelyet érintő járat a Solymári elágazás (Auchan áruház) nevű megállóhelyen áll meg, a Szélhegy megállóhelyet érintő járat Solymár vasútállomásnál áll meg.
  • Szélhegy: Solymáron, a Terstyánszky utcában, a PEMÜ nevű megállóban állnak meg.
  • Vörösvárbánya: Pilisvörösváron, a Budai úton, a Bányatelep nevű Volánbusz megállóban állnak meg.
  • A fel nem sorolt állomásoknál a pótlóbuszok a vasútállomás előtt állnak meg.

Teljes útvonalon közlekedő vonatok az éjszakai órákban:

• április 14-én a Nyugati pályaudvarról Esztergomba 23:15-kor induló S72-es vonat (2188)április 14-én a Nyugati pályaudvarról Esztergomba 23:15-kor induló S72-es vonat (2188)
  • április 16-án az Esztergomból a Nyugati pályaudvarra 23:35-kor induló S72-es vonat (2181)
  • április 17-én a Nyugati pályaudvarról Esztergomba 0:25-kor induló S72-es vonat (2010)