70 éves jubileumi ünnepségének megszervezésére kap támogatást a Német Nemzetiségi Táncegyüttes

2024. június 4.

Korábban a táncegyüttes a Bethlen Gábor Alapítványhoz pályázott, amit a szervezet forráshiány miatt elutasított, ezt követően fordultak az Önkormányzathoz segítségért.
A Képviselő-testület legutóbbi május 24-i ülésén elfogadta a benyújtott 300.000 forint támogatási igényt.
A Táncegyüttes városunk egyik legnagyobb múlttal rendelkező egyesülete, a városi rendezvények aktív résztvevői és saját rendezvényeket is szerveznek közösségünk számára, emellett országos és nemzetközi fellépéseikkel folyamatosan öregbítik Pilisvörösvár hírnevét.
Az Önkormányzat számos pilisvörösvári civil szervezet működését segíti, a támogatás mértékéről minden év elején döntenek a képviselők. Az idén erre a célra összesen 28 468.000 forintot nyújt a város, melyből a táncegyüttes 1.058.400 forintos támogatásban részesül.
(A kép forrása Német Nemzetiségi Táncegyüttes Facebook oldala.)