Pilisvörösvárra látogatott a német nagykövet

2021. június 1.
Dr. Fetter Ádám meghívására Pilisvörösvárra látogatott a német nagykövet kedden délelőtt. A találkozó vendége volt Dr. Vitályos Eszter államtitkár és Marczinkó Zoltán helyettes államtitkár is.

Dr. Fetter Ádám polgármester és Strack Bernadett alpolgármester kedden vendégül látta a Hivatalban Johannes Haindl német nagykövetet, Dr. Vitályos Eszter államtitkárt és Marczinkó Zoltán helyettes államtitkárt. A kötetlen találkozó célja elsősorban az volt, hogy a város vezetői bemutatkozzanak a nagykövet úrnak, egyúttal beszélgessenek Pilisvörösvár jövőjéről. Az eseményen részt vettek a Német Nemzetiségi Önkormányzat tagjai és városunk két legnagyobb cégének – a Liegl & Dachser (L&D) Kft., illetve a Saint-Gobain Construction Products Hungary Kft. – ügyvezetői, Engelbert Liegl és Piros Attila is. A város vezetői és meghívott vendégeik ellátogattak a Nagytemplomhoz, a Falumúzeumhoz és a Sváb sarkokba, ahol csatlakoztak Pilisvörösvár német nemzetiségi egyesületei is a beszélgetéshez.

„Sikeres, jóhangulatú találkozó volt, melynek biztosan lesz folytatása.”

– mondta polgármester úr.

Fotók: Szima Roland