Elkészültek az első tervek a Búcsú tér közösségi térré alakításáról - képpel

2021. november 2.

A városvezetés tervei között a ciklus kezdete óta szerepelt a Búcsú tér rendezése. A város központjában található jelenleg funkció nélküli területet ugyanis értékes közösségi területté szeretné alakítani az Önkormányzat. A hasznosítás során - a lakossági visszajelzésekkel összhangban - az elsődleges cél az volt, hogy a fiatal korosztály, az ifjúság számára teremtsenek hasznos szabadidős elfoglaltságot biztosító közösségi területet. A tervek elkészítésére még augusztus közepén adott megbízást a Képviselő-testület. A napokban elkészült koncepció tervek szerint a parkban számos közösségi funkció helyet kap majd, így lesz színpad, görpálya, fittness eszközök a fiatalabb és az idősebb korosztálynak, tranbulinok, kötélmászóka, csúszó drótkötélpálya, emellett a komfortot ivókút, nyilvános WC, padok, parkolók és kerékpártárolók is szolgálják majd. Amint a 3D-s látványtervek is elkészülnek, ezeket is közzétesszük majd felületeinken. A városvezetés aktív lobbitevékenységet folytat a megvalósításhoz szükséges források előteremtése érdekében. Bízunk abban, hogy hamarosan ezzel kapcsolatban is pozitív fejleményekről számolhatunk majd be.