Tárgyalást kezdeményezett a városvezetés a tanuszoda építését lebonyolító BMSK Zrt-vel.

2021. december 2.

Csaknem egy éve jelenthette be a városvezetés az örömteli hírt, hogy megvan a forrás a régen várt uszoda építéséhez Pilisvörösváron. A beruházást erős lobbitevékenység előzte meg, így kerülhetett bele a Nemzeti Köznevelési Infrastruktúra Fejlesztési Program 2. ütemébe a pilisvörösvári uszoda. Az építést a Beruházási, Műszaki Fejlesztési, Sportüzemeltetési és Közbeszerzési Zrt. (BMSK) koordinálja. A BMSK megvalósításra kiírt pályázatát pedig a Kova-Line Kft. nyerte meg, és a cég 2021. februárban kezdte meg az építkezést.

Az utóbbi időszakban az építkezés üteme lelassult, ezért a város vezetése tárgyalást kezdeményezett a munkálatokat koordináló BMSK-val. Fetter Ádám polgármester a szervezetnek írt levelében személyes egyezetetést és tájékoztatást kért a BMSK vezetőitől a tanuszoda építésének helyzetével kapcsolatban, az ütemtervtől eltérő megvalósítás okán. A november 24-én tartott egyeztetésen a BMSK képviselői elmondták, hogy az építést végző vállalkozónál átmeneti nehézséget okoztak az építőiparban tapasztalt jelentős mértékű áremelkedések. A megvalósító BMSK tájékoztatása szerint ugyanakkor a helyzet normalizálódott és az építkezés hamarosan az elvárt ütemben halad tovább. A városvezetés határozottan kérte a BMSK folyamatos tájékoztatását a munkálatokkal kapcsolatban, különös tekintettel arra az esetre, ha az átadási határidő módosítására lenne szükség. A fejleményekről a lakosokat is folyamatosan tájékoztatjuk.”