Hasznos közösségi célokat szolgálhat az újabb önkormányzati ingatlanvásárlás

2022. január 21.

Ingatlant vásárolt az Önkormányzat Pilisvörösvár északi területén, a leendő uszoda környezetében. A város célja, hogy minél nagyobb egybefüggő területtel rendelkezzen, ahol a későbbiekben közösségi célokat szolgáló fejlesztéseket valósíthat meg. A terület besorolása már a 2014-ben elfogadott HÉSZ szerint sport és rekreációs terület, ahol az Önkormányzatnak elővásárlási joga van. A jelenlegi városvezetés pedig tettekre váltva az elképzeléseket tárgyalásokat kezdeményezett a terület ingatlantulajdonosaival. Ennek eredményeképpen kerülhetett sor a mostani adásvételre is, melynek során mintegy 6.000 négyzetméterrel növelhette a hasznos célra szánt területrészt az Önkormányzat.

„A terület vásárlásában óriási érdeme van Lehrer Anita tevős képviselőtársamnak. Neki köszönhetően mintegy 18.500 négyzetméter nagyrészt egybefüggő önkormányzati terület keletkezett a városban. Ez lehetőséget biztosít arra, hogy a sport és rekreációs terület tovább fejlődhessen Pilisvörösváron.”