Megkezdődött a kivitelezés az Útőrház utcában

2022. július 28.

Megkezdődött a kivitelezés, vagyis a közvilágítás kiépítése az Útőrház utcában, miután elkészült az ideiglenes forgalomtechnika a helyszínen. A vállalkozó csütörtökön várhatóan a gallyazást végzi.

Kérjük, hogy fokozott óvatossággal közelítsék meg a helyszínt és számoljanak azzal, hogy torlódás várható.

A vállalkozó és a Magyar Közút szakemberei a napokban tartottak bejárást az érintett területen és kijelölték a kandeláberek helyét. Júniusban számoltunk be arról, hogy külső körülményekben bekövetkezett változásokra hivatkozva bizonytalan időre elhalasztotta az Útőrház utcai zebra építését és ehhez kapcsolódóan a buszöböl áthelyezését a Magyar Közút Nonprofit Zrt. A projekt megvalósításában az Önkormányzat vállalta a fenti feladatot, vagyis hogy saját költségen létesít közvilágítást a helyszínen. Strack Bernadett a tájékoztatásra reagálva akkor azt mondta, hogy városunk a terveknek megfelelően elvégzi a beruházás rá eső részét, hozzáfűzve, fontosnak tartják, hogy legalább ezzel a lényeges lépéssel közelebb kerüljön Pilisvörösvár ahhoz, hogy az ott lakók megkapják a várt gyalogátkelőt.