A járda, vízelvezető, kiemelt gyalogosátvezető és útpálya szélesítés a Mátyás király utcában

2022. október 19.

A tervek szerint halad a járdaépítés a Mátyás király utcában. Jelenleg két helyszínen zajlanak a munkálatok. Az egyik szakasz a Mátyás király utca elejétől a kanyarig tart. Itt járdaépítés mellett vízelvezetést is kialakítanak az úttest és a járda között, emellett a kanyarban a biztonságosabb közlekedés érdekében útpálya szélesítést is végez a kivitelezéssel megbízott vállalkozó. A másik helyszínen, a Ponty és a Mátyás király utca találkozásánál pedig kiemelt gyalogosátvezető épül.

A Táncsis és a Mátyás király utcában szeptember közepén kezdődtek meg a munkálatok és a tervek szerint október 31-ig fejeződik be a kivitelezés. A városvezetés az átmenő forgalom mérséklése és a biztonságos gyalogosközlekedés érdekében valósítja meg a beruházást több lakossági egyeztetést követően.

A járdaépítés nem áll meg a Mátyás király utcában, a következő szakasz a Harcsa utca elejétől indul és a futópályáig tart majd. A gyalogút és az átkelők építésének költségét saját forrásból finanszírozza a város.