Napelemes lámpákat kapott a temető hátsó parkolója

2022. október 27.

Két napelemes lámpa világítja meg mostantól a temető hátsó parkolóját. A környezetbarát berendezések eddig az Útőrház utcai buszmegállónál „láttak el szolgálatot”, azonban az ott megkezdett beruházás részeként az Önkormányzat közvilágítást épített ki a helyszínen, vagyis lényegében feleslegessé váltak ezek az eszközök. A temetőnél azonban nagyon hasznossá válhatnak, hiszen amellett, hogy a fény biztonságérzetet ad a látogatóknak, a jól látható, kivilágított területek a tolvajok, autófeltörők számára is kevésbé csábítóak.

A lámpák felszerelését úgy ütemezte a városvezetés, hogy mindenszentek és halottak napja közeledtével már rendelkezésre álljanak, de a helyük végleges, vagyis mostantól állandó fényforrást biztosítanak a hátsó parkolónak.