Elkezdődött a buszvárók felújítása a városban.

2023. július 20.

Elkezdődött a buszvárók felújítása a városban. A munkálatok az Útőrház utcai két megálló bontásával indultak szerdán, és innen haladnak majd visszafelé. Csütörtökön az üdülőtelepi megállók következnek, majd ezeken a helyszíneken az új alap kialakításával folytatódik a munka.
A kétoldalról nyitott, jól szellőző, új megállók esztétikus, egységes megjelenésükkel szépen illeszkednek majd a korszerű városképbe. Emellett a városi események, rendezvények népszerűsítését is lehetővé teszik az oldalukon található reklámfelületek révén.

A megállók cseréjét a rossz műszaki és esztétikai állapot, illetve a kicsi alapterület indokolta. Ezen felül több helyen az alattuk található burkolat minősége is rossz, és az akadálymentességi feltételeknek sem felelnek meg. Ezért vált időszerűvé tehát a csere. A fejlesztést saját költségen valósítja meg a város.