Körforgalom a Vásár téren – Szakértőhöz kerülnek a lakossági fórumon elhangzott javaslatok

2021. június 24.
A fejleményekről tájékoztatjuk majd a pilisvörösváriakat.

Körülbelül negyvenen jelentek meg szerdán kora este a Művészetek Házában, hogy elmondják véleményüket a Vásár térre tervezett körforgalom ügyében. A beszélgetés megközelítőleg két órán át tartott a környéken lakók, a helyi közélet szereplői és a városvezetők részvételével.

Dr. Fetter Ádám polgármester bevezetője után Strack Bernadett alpolgármester ismertette a látványterveket, műszaki tartalmakat, Varga Péter műszaki tanáncsnok pedig válaszolt a beérkező kérdésekre.

A városvezetés által ismertetett javaslatok az Önkormányzat részéről felkért közlekedési szakértőtől származnak.  A jelenlévők aktívan érdeklődtek a tervek iránt, és abban egyetértettek, hogy valóban problémás a közlekedés a környéken, különösen azokban az időszakokban, amikor a gyerekek megérkeznek, illetve miután befejeződik a tanítás. A körforgalom ötletét többen kétkedve fogadták, a „kiss & drive” parkolók felvetése viszont népszerűnek bizonyult. Utóbbi lényege, hogy az érkező autók csak néhány percre foglalhatják el a kijelölt helyeket, amelyek így gyorsan felszabadulnak, a gyerekeknek ezzel együtt mégis marad elég idejük elbúcsúzni szüleiktől. A lakossági fórum résztvevői azzal kapcsolatban is egy véleményen voltak, hogy ahhoz, hogy ez a „rendszer” a gyakorlatban is működni tudjon, edukációra van szükség.

Az észrevételeket a Hivatal Műszaki Osztályának vezetője gyűjtötte össze, és továbbítja azokat a felkért szakértő felé. A fejleményekről tájékoztatjuk majd a pilisvörösváriakat. A cél a gyermekek biztonsága, ezzel együtt pedig, hogy megoldódjon a közlekedési káosz egy olyan megoldás által, amely a többség számára megfelelő.