Előrelépés a lakossági járdaépítés ügyében

2021. június 25.
Több beérkezett pályázatról döntött a képviselő-testület.

Több utcaszakaszt érintően érkeztek pályázatok a lakossági járdaépítésként ismert kezdeményezéssel összefüggésben. Három megfelelt a vonatkozó rendelet előírásainak, ennek fényében pedig a polgármester javasolta a képviselő-testületnek azok elfogadását, ezzel együtt a rendeltben előírt építőanyag -térkő, szegélykő- biztosítását az ingatlantulajdonosoknak az Eperjesi és a Petőfi utcában, illetve térkő biztosítását a Nagyváradi utcában. Előbbi két területet érintően ez 419 ezer 592 forint valamint 102 ezer 707 forint, utóbbi tekintetében pedig 132 ezer 304 forintos költséget jelent az Önkormányzatnak.

A képviselő-testület egyöntetűen támogatta a pályázatokkal kapcsolatos javaslatokat.

Mint ismert, május elseje óta lehet benyújtani a szóban forgó pályázatokat. Azért volt szükség erre a kezdeményezésre, mert a Hivatalhoz folyamatosan érkeznek a panaszok, megkeresések a hiányos, rossz állapotú járdák miatt. Az Önkormányzatnak azonban nincs elegendő anyagi forrása minden ezzel kapcsolatos igény kiszolgálására, emiatt született az a döntés, hogy az Önkormányzat térkővel és szegélykővel segíti a lakosság járdaépítést, hogy fejlődni tudjon a gyalogosközlekedés infrastruktúrája, ezáltal javuljon a városkép és biztonságosabbá váljon a közlekedés. A pályázatot a teljeskörűen közművesített, a helyi építési szabályzat szerint kialakított önkormányzati tulajdonú közterületekre lehet beadni.Az egységes utcakép kialakítása érdekében a járdaburkolatot a városban legjellemzőbb 10x20 centiméteres szürke térkővel kell kialakítani, a kiépítésre kerülő járdának minimum 1,5 méter szélesnek (ott ahol a szükséges hely rendelkezésre áll) és akadálymentesnek kell lennie.

A pályázat benyújtásának pontos feltételeiről a városi honlapon tájékozódhatnak, vagy keressék a Hivatal munkatársait.  A vonatkozó dokumentumokat megtalálja csatolmányban, illetve az adatlap nyomtatott formában az ügyfélszolgálaton is elérhető.