LED-lámpatestekkel válhat korszerűbbé Pilisvörösvár közvilágítása

2021. június 25.
A cél az energiamegtakarítás, illetve, hogy éves szinten jelentős mértékben csökkenjenek a karbantartási költségek, mindezt úgy, hogy közben maga a világítás jobbá váljon.

Tervdokumentáció készíttetésére tett javaslatot dr. Fetter Ádám polgármester a közvilágítási hálózat korszerűsítésével kapcsolatban. Az erről szóló előterjesztésben emlékeztetett: az Önkormányzat egyik kötelező alapfeladata a közvilágítás biztosítása, ám, hogy a hálózat korszerűbbé válhasson, szükség van az említett lépésre.

Pilisvörösvár területén egyébként a jelenlegi adatok szerint 1431 úgynevezett közvilágítási lámpatest üzemel. A tervek szerint a hálózat energiahatékony, LED-lámpatestekkel újulhat meg. A cél ezáltal az energiamegtakarítás illetve, hogy éves szinten jelentős mértékben csökkenjenek a karbantartási költségek, a megvilágítási szint pedig növekedjen. Lényegében tehát lehetőség nyílna kevesebb pénzből jobb minőséget biztosítani.

Az említett tervdokumentáció lehet az alapja egy kiírandó közbeszerzési eljárásnak. Ez tartalmazza egyebek mellett a meglévő közvilágítási berendezések felmérését a város utcáiban, korszerűsítési koncepció készítését, amelynek része például, hogy hány darab és milyen típusú és teljesítményű lámpára van szükség.

A Polgármesteri Hivatal már bekérte az erre vonatkozó árajánlatot, amelyek alapján azt javasolták a képviselő-testületnek, hogy NRG Szolg ’98 Kft-vel kössön szerződést a város a tervdokumentáció elkészíttetésére. A szóban forgó cég bruttó 2 millió 544 ezer 318 forintért vállalná a feladatot, amelyet a város az általános tartalékból finanszírozna.

A javaslatot a képviselő-testület egyöntetűen elfogadta.