Új gyalogátkelők kapcsán folyt egyeztetés

2021. június 25.
Engedélyeztetési tervre van szükség, amely alapján elkészülhet később öt új gyalogátkelő Pilisvörösváron, növelve ezzel az itt élők, közlekedők biztonságát. Erről egyeztetett egyebek mellett a képviselő-testület csütörtökön, és egyöntetűen el is fogadták a javaslatot.

Tervező kiválasztására tett javaslatot dr. Fetter Ádám polgármester Pilisvörösvár Város Önkormányzata Képviselő-testületének öt gyalogátkelőhely telepítése kapcsán. Egyre többen élünk ebben a városban, több a gyalogos és azok száma is, akik tömegközlekedéssel utaznak, emellett növekszik az átmenő forgalom – a fejlesztés az ő biztonságukat szolgálná.

A majdani gyalogátkelőket a következő helyszíneken alakítanák ki:

• A Gárdonyi utcában a Szabadság utcánál
  • Kisfaludy utcánál, az üzletsorral szemben
  • A Csokonai utcai buszmegállóknál
  • Vásár tér bejáratánál
  • A Pilisvörösvári Polgármesteri Hivatal és a Krausz mezőgazdasági szaküzlet között

Az Önkormányzat az Útügyi Hatóság és a Magyar Közút javaslatai alapján kért be több tervezőtől és tervezőirodától árajánlatot az engedélyeztetési terv elkészítésére, amely alkalmas a szóban forgó öt gyalogátkelő kivitelezésére. Az előterjesztést – benne a pályázók részletes ajánlataival – megtekintheti a mellékelt linken.

A legkedvezőbb ajánlatot a Partner Mérnöki Iroda Kft. adta. Az általuk vállalt engedélyeztetési terv magában foglalja a közvilágítás és a csatlakozó szerkezetek vizsgálatát is bruttó 5 millió 705 ezer 475 forintért. A polgármester javasolta a képviselő-testületnek, hogy a tervezési szerződéskötéshez a szükséges fedezetet egy részét a fejlesztési tartalékból, egy részét pedig az általános tartalékból állja a város.

A javaslatot a képviselő-testület elfogadta, méghozzá egyöntetűen.