Elkezdődött a járdaépítés a Széchenyi utcában

2022. december 14.

Hétfőn, december 12-én elkezdődött a járdaépítés a Széchenyi utcában. A Fő utca és a Solymári utca közötti mintegy 180 méteres szakasz kivitelezése várhatóan - az iőjárás függvényében - a jövő hét végére december 23-ra be is fejeződik.
A Képviselő-testület augusztusi döntése értelmében városunk tíz belterületi utcájában épülhet járda. Eddig a Táncsics, Mátyás király, Ponty, Amúr, Harcsa utcákban és az Iskola közben készült el a gyalogút. A jelenleg épülő Széchenyi utcai szakaszt követően pedig a Báthory, a Szent Erzsébet és a Petőfi Sándor utcákban épül majd járda. Az teljes beruházás 2023. március végére fejeződik be.
A projekt megvalósítását a városvezetés a gyalogos közlekedés biztonságosabbá tétele érdekében határozta el. A járdák építésének költségét saját forrásból finanszírozza a város.