Új rezsiintézkedés – a Hivatal munkatársai a helyszíneken vizsgálják a kérelmeket

2022. szeptember 15.

A települési önkormányzatok jegyzői 2022. szeptember 10-től hatályos jogszabály alapján adnak ki hatósági bizonyítványt a lakás rendeltetési egységek számáról ahhoz, hogy a lakossági fogyasztó jogszerűen vegyen igénybe kedvezménnyel elszámolt földgáz mennyiséget.

A területi közigazgatásért felelős államtitkár és az önkormányzati államtitkár jegyzőknek a hatálybalépés után küldött körlevele szerint, tekintettel arra, hogy a hatósági bizonyítvány a ténylegesen kialakult állapotot igazolja, ezért csak helyszíni szemle nyomán adható ki.

Ezúton hívjuk fel a Tisztelt Lakosság figyelmét, hogy a Polgármesteri Hivatalhoz benyújtott kérelmek esetében Hivatalunk munkatársai a miniszteri kérésnek megfelelően helyszíni szemlét tartanak majd, melynek keretében ellenőrzik, hogy a valóságban is egyeznek-e a kérelemben megadott adatok. A hatósági bizonyítvány határidőben történő kiadásának feltétele, hogy a kérelmezők a lakásokba való mielőbbi bejutást együttműködően segítik.

Köszönjük és kérjük együttműködésüket!