Átmenetileg új helyre költözik a Tipegő Bölcsőde

2023. január 17.

Jóváhagyta a Pest Vármegyei Kormányhivatal, hogy átmenetileg a Széchenyi utcai tagóvoda területére költözhessen a Tipegő Bölcsőde. A kicsik és az intézmény dolgozói külön helyiségekkel – csoportszobákkal, irodával, mosdóval és mosókonyhával –, valamint szeparált udvarrésszel rendelkeznek majd.

Mint ismert, a városvezetés tavaly augusztusban dolgozta ki energiagazdálkodási akciótervét, amely a drasztikusan megemelkedett energiaárak miatt vált szükségessé. Mindemellett egy ősszel kihirdetett kormányrendelet 25 százalékos gázfogyasztás-csökkentést írt elő az önkormányzatoknak. A veszélyhelyzet okán lehetőség nyílt bizonyos intézmények összevonására, ennek alapos mérlegelése, a lehetőségek vizsgálata után született a fenti takarékossági döntés.

A bölcsőde szerdán már a Széchenyi utcában várja a gyerekeket, de a tervek szerint a fűtési szezon után visszaköltözik a Szent István utcába.