Támogatást kap Pilisvörösvar Német Nemzetiségi Önkormányzata

2021. február 23.

Negyvenmillió forint vissza nem térítendő támogatásban részesül Pilisvörösvar Német Nemzetiségi Önkormányzata, amelyet a Pilisvörösvári Német Nemzetiségi Általános Iskola alapmegerősítés első ütemének, valamint a kerítés, a járda és az elkészült kapu közúti rákötésének finanszírozására fordíthat.

A kormány döntése értelmében 1.356 milliárd forintból újulnak meg idén helyi nemzetiségi önkormányzatok által fenntartott köznevelési és kulturális intézmények. Ezt Soltész Miklós, a Miniszterelnökség egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős államtitkára jelentette be a Fejér megyei Pusztavámon február 16-án. A támogatást 49 fenntartó 60 intézménye kapja meg 13 megyében. Ennek részeként 55 német, 1 horvát és 4 szlovák nemzetiség által fenntartott intézmény újul meg 2021-ben, köztük a már említett intézmény is.

Fénykép: Völgyi Hajnalka