Árajánlat kérés útépítési engedélyezési terv készítésére

2022. május 4.

Pilisvörösvár Város Önkormányzata ezúton felkéri a vállalkozókat, hogy kivitelezésre is alkalmas engedélyezési terv elkészítésére adjanak árajánlatot az alábbi pilisvörösvári szilárd burkolatú önkormányzati utak és járdák megépítéséhez, valamint meglévő burkolt utak felújításához.

Utak építése:

·         Amúr utca (hozzávetőleg 130 méter hosszú)

·         Csuka utca (hozzávetőleg 280 méter hosszú)

·         Deák Ferenc köz (hozzávetőleg 62 méter hosszú)

·         Fogas utca (hozzávetőleg 125 méter hosszú)

·         Fogoly utca (hozzávetőleg 121 méter hosszú)

·         Fürj utca (hozzávetőleg 115 méter hosszú)

·         Gólya utca (hozzávetőleg 310 méter hosszú)

·         Harcsa utca burkolatlan szakaszai (hozzávetőleg 385 méter hosszú)

·         Harcsa köz (hozzávetőleg 50 méter hosszú)

·         Katona József utca (hozzávetőleg 170 méter hosszú)

·         Kárász utca (hozzávetőleg 90 méter)

·         Keszeg utca (hozzávetőleg 130 méter hosszú)

·         Knézich Károly utca (hozzávetőleg 250 méter hosszú)

·         Körömvirág utca (hozzávetőleg 200 méter hosszú)

·         Őrhegy utca (hozzávetőleg 110 méter hosszú)

·         Pisztráng utca (hozzávetőleg 80 méter hosszú)

·         Sas utca (hozzávetőleg 400 méter hosszú)

·         Seregély utca (hozzávetőleg 250 méter hosszú)

·         Sirály utca (hozzávetőleg 500 méter hosszú)

·         Szapolyai utca (hozzávetőleg 120 méter hosszú)

·         Ziribári utca (hozzávetőleg 200 méter hosszú)

·         Tél utca (hozzávetőleg 560 méter hosszú)

Járdák építése:

·         Harcsa utca vasúti megállóig (hozzávetőleg 600 méter)

·         Báthory utca -Nagy Imre utca - Postakert utca között (hozzávetőleg 550 méter)

·         Városliget sétány - nem a tavak mellett - Harcsa bekötőtől 4-es elágazásig (hozzávetőleg 350 méter)

·         Széchenyi utca - Varázskőtől Solymári utcáig (hozzávetőleg 190 méter)

·         Nagyváradi utca (hozzávetőleg 340 méter)

·         Szent Erzsébet utca -Sberbanktól-bank parkolóig (hozzávetőleg 50 méter)

·         Táncsics Mihály utca Mátyás király utca (Dózsa -Ponty utca között, hozzávetőleg 780 méter) kiemelt gyalogos átvezetésekkel

·         Szent Erzsébet utca parkolótól a templom bejáratig (utána meglévő térkőves járda, hozzávetőleg 75 méter)

·         Petőfi Sándor utca (Fő utca felől jobb oldal, hozzávetőleg 1000 méter)

·         Iskola köz (hozzávetőleg 100 méter)

Az utakat szegély nélküli aszfalt burkolattal szeretnénk megterveztetni, úgy, hogy a csapadékvíz-elvezetést az út mentén meglévő, vagy kialakítandó szikkasztó árok biztosítsa, szegély építését csak abban az esetben szeretnénk, ha a csapadékvíz-elvezetés csak így oldható meg gazdaságosa. Amennyiben valamelyik utca vízelvezetése csak a szegélyek között nem biztosítható, akkor a vízjogi létesítési engedélyezéshez szükséges vízelvezetési tervek elkészítése is a feladat részét képezi. Az úttervezés során a forgalomlassítás tervezése is a feladat részét képezi.

A járdákat kiselemes térkőburkolattal, minimum 1,5 méter szélességgel (ahol a szélesség megengedi 2 méter szélesség is lehet) kérjük megtervezni, a tervezés során a járda vízelvezetését meg kell oldani megfelelő oldalirányú esés biztosításával, és a tervben műszaki megoldást kell találni az ingatlanról a közterületre vezetett csapadékvíz árokba, vagy közútra való tovább vezetésére.

Utak felújítása:

·         A Dózsa György utca -Iskola köztől a Hősök teréig terjedő szakasza, mely hozzávetőleg 630 méter hosszú – szilárd burkolatának kiszélesítése oly módon, hogy az ezen a szakaszon lévő folyóka helyett zárt csapadékcsatorna, vagy olyan elemes folyóka kerüljön elhelyezésre, melyen a közúti forgalom bonyolódhat. A tervezés során meg kell oldani a jelenlegi parkolási problémákat is.

·         Szabadság utca elején lévő buszmegálló áthelyezése a Magyar Közúttal történt egyeztetésnek megfelelően.

·         Szent István utca burkolatfelújítása, melynek során megoldandó a csapadékvíz elvezetés és az ingatlanok gépjárművel történő megközelíthetőségének biztosítása, és mindez oly módon, hogy a járda csapadékvíz elvezetése is megoldott legyen.

A tervező feladatát képezi mindhárom esetben a közműegyeztetések lefolytatása, és az útépítésre vonatkozó engedélyek megszerzése.

A feladat részét képezi a tervezői költségbecslés és a tételes költségvetés kiírás elkészítése minden tervhez.

Kérem, hogy az ajánlatban minden fentiekben meghatározott utcára külön-külön adja meg a tervezési díjat. Adja meg ajánlatában azt is, hogy milyen kedvezményt tud biztosítani több utca tervezésére vonatkozó megrendelés esetén.

A pályázat kiírója fenntartja magának a jogot arra, hogy az egyes utcákra vonatkozó tervezői szerződést az arra a tervezési feladatra legkedvezőbb ajánlatot adó tervezővel kösse meg.

Jelen árajánlatkérés nem minősül kötelezettségvállalásnak. A pályázatot kiíró fenntartja a jogot arra, hogy az összességében legjobb ajánlatot adóval tárgyalást kezdeményezzen az ajánlatról.

Az ajánlatok beérkezési határideje: 2022. május 10. 14 óra.

Cím:    Pilisvörösvár Város Önkormányzata - Műszaki osztály

2085 Pilisvörösvár, Fő tér 1.

Kapcsolattartó: Majtényi Bernát műszaki ügyintéző (06-30/816-2224);