Fetter Erik szépen szerepelt a Giro d'Italia 9. futamán

2023. május 15.

Míg városunkban a Tour de Hongrie résztvevői tekertek át a hétvégén, addig Pilisvörösvár szülötte Fetter Erik a Giro d'Italian versenyzett.
Erik szombati posztjában örömét és egyben sajnálatát fejezte ki. Örömmel töltötte el, hogy a legnagyobb magyar szervezésű kerékpárosverseny szülővárosán haladt keresztül és ilyen sokan kíváncsiak voltak az eseményre, ugyanakkor sajnálja, hogy ő nem lehetett most itt.
Erik a Giro d'Italian 22 nap alatt összesen 3.489 kilométert tesz majd meg csaknem 51 400 méter szintkülönbséget leküzdve.
Az esemény mintegy 170 résztvevővel május 6-án kezdődött és május 28-án 21 versenyszakaszt követően végződik majd Rómában.
Erik az egyetlen magyar versenyző az olaszországi megmérettetésen, aki a legutóbbi 9. szakaszon vasárnap az 57. helyen végzett, az összesítettben pedig a 125. helyen áll jelenleg az Eolo-Kométa csapat színeiben.
Legközelebb május 16-án kedden 12:20-as kezdettel szurkolhatunk Eriknek a 10. szakaszon Scandiano és Viareggio között 196 km-en.
Hajrá Erik!
Fotók: Maurizio Borserini (Fetter Erik oldala)