Óriási Petőfi homokszobrot avatunk a Stégek Éjszakáján

2023. június 9.

Óriási homokszobrot avatunk a Stégek Éjszakáján, június 17-én Az alkotást Monostori Ferenc homokszobrász készíti, akinek gyönyörű munkáit már sokan láthattátok. A monumentális szobor Petőfi Sándort ábrázolja majd, a Petőfi 200 emlékév apropóján. A Művészetek Háza egy különleges aktivitással is készül a futópálya körül az alkalom kapcsán: kis táblákat helyeznek el a Nagy-tó körül az esemény időpontjában, amelyeken versrészleteket, anekdotákat, érdekességeket olvashattok majd a költőről.

A napokban Monostori Ferenc a városvezetéssel, a Művészetek Háza és a Városgazda Kft. munkatársaival közösen látogatott el a Nagy-tóhoz, megnézték a helyszínt és átbeszélték a részleteket. A szobor a tervek szerint az ivókútnál kap majd helyet, ahol hónapokig csodálhatják az arra járók.

A közelgő Stégek Éjszakájáról itt olvashattok bővebben.