Folytatódik a kutatás

2022. november 17.

Az elmúlt hetekben is folytatódott a régészeti kutatás a város határában. A régészek vezette és amatőrök részvételével zajló bejárások során az egykori vörösvári várak, a római út, és a 1595-ös vörösvári ütközet leletei után kutatnak.
A legutóbbi két alkalommal - október 28-án és november 11-én - az egyik őskori lelőhely hitelesítését végezték el a régészek. Szórványosan kerültek elő őskori kerámiatöredékek is, emellett pedig érdekes módon itt is találtak római leleteket és középkori érméket. Feltételezhetően a mindkét korszakban használt út közelsége miatt. A nagy érdeklődéssel várt palánkvár egyelőre még rejtőzködik.
A munka november 25-én folytatódik a korábbi helyszíneken. Azok, akiket érdekel a régészet és esetleg csatlakozni is szeretnének a Közösségi Régészeti Egyesület honlapján találnak erre vonatkozó információt (kozossegiregeszet.hu, Közösségi Régészeti Egyesület).
A kutatás előzményei részletesen a város web oldalán: https://bit.ly/3NcDEsf