Meghatározták az óvodák beiratkozási idejét

2023. március 23.

Az Önkormányzat Ügyrendi, Oktatási és Kulturális Bizottsága szerdai ülésén döntött a helyi óvodák beiratkozási időszakáról a 2023/24. nevelési évre vonatkozóan. Az intézményvezető Kissné Répási Anikó javaslatára a gyermekek beíratására Pilisvörösváron 2023. május 8-12-ig tartó időszakban lesz lehetőség.

A nevelési-oktatási intézmények működéséről szóló Emberi Erőforrások Minisztériumának rendelete alapján a városi önkormányzatok meghirdetett időszakában a szülő köteles beíratni hároméves kort betöltő gyermekét a lakóhelye szerint illetékes vagy a választott óvodába. Az időpont meghatározása bizottsági hatáskör, így az Ügyrendi, Oktatási és Kulturális Bizottság fogadta el a javaslatot március 22-én.