Fodor-Kiss Zsuzsanna képviselő jelezte előzetesen, hogy az ülésen nem tud részt venni, így 11 jelenlévő fogadta el a napirendi pontokat és azok sorrendjét.
Az első napirendi pont keretében tárgyalták a Pilisvörösvári Szakrendelő intézményvezetői feladatainak ellátására vonatkozó pályázatot. A benyújtási határidőig egyedüliként Dr. Kóti Tamás, jelenlegi igazgató pályázata érkezett meg, melyet ugyan a Szociális- és Egészségügyi Bizottság nem, de a Képviselő-testület titkos szavazással 11 igen szavazat mellett egyhangúlag támogatott, így a következő öt évben is Dr. Kóti Tamás vezeti a Szakrendelőt.
Ezt követően a Művészetek Háza új igazgatójáról kellett döntenie a Testületnek. Valachi Katalin még az ősz végén jelezte, hogy nem kíván újrázni a Kultúrház élén, így biztos volt, hogy új intézményvezetőt köszönthetünk április 1-től. Erre a pozícióra már két pályázat is érkezett, Berényi Ildikóé, aki korábban nyolc évig vezette az intézményt és jelenleg is a Telki Kulturális Központ igazgatója, illetve Xantus Barbara színművészé, aki jelenleg a Szabó Magda Kamaraszínház művészeti vezetője. Az Ügyrendi-, Oktatási- és Kulturális Bizottság ülésén jelen volt Török Rita közművelődési szakértő is, aki ismertette szakvéleményét a szavazás előtt. Az ÜOKB titkos szavazásán ugyan nem jutottak kedd délután dűlőre, hiszen 3-3-as döntetlen született, most azonban a képviselők többsége Berényi Ildikót támogatta, szintén titkos szavazáson 7 szavazattal. Így elmondhatjuk, hogy a Művészetek Háza - Kulturális Központ és Városi Könyvtár régi-új igazgatója április 1-től Berényi Ildikó lesz.
Ezt követően átkanyarodtak a pénzügyekre: elfogadták a 2025. költségvetési évet követő három év várható bevételeiről és kiadásairól szóló nyilatkozatot, Pilisvörösvári 2025-ös költségvetési rendeletét, valamint a Városgazda Nonprofit Kft. idei üzleti tervét is. A költségvetésről összességében elmondható a számok alapján, hogy a város gazdaságilag stabil lábakon áll, jut forrás fejlesztésekre, és intézményi béremelésekre is. Fetter Ádám polgármester és Cser András alpolgármester is a hangzatos és látványos számokkal szemben az óvatosság és stabilitás költségvetésének nevezte a rendeletet.
A hatodik napirendi pont keretén belül a képviselők támogatták, hogy a településrendezési eszközök felülvizsgálata kapcsán Pilisvörösvár belterületéről és a hozzá kapcsolódó zártkerti területről készüljön úgynevezett ortofotó. Az ortofotó egy pontos, térképszerű légifelvétel, amely nagy segítséget nyújt az Önkormányzat számára különböző feladatok ellátásában. Hasznos a Helyi Építési Szabályzat felülvizsgálatánál, valamint többek között a településkép véleményezésében, a közterület-fenntartás tervezésében, a közterületi növényállomány nyilvántartásában, továbbá telepítési tervek készítésében és közművek nyilvántartásában is. Emellett segíti a közúti jelzőtáblák és közterületi reklámfeliratok ellenőrzését, így hozzájárul a városi infrastruktúra hatékonyabb kezeléséhez és fejlesztéséhez. Budakalásszal, Csobánkával és Pilisszántóval összefogva tervezi városunk megrendelni a fénykép elkészítését, így jelentős árkedvezményt kapva, nagyjából 1,5 millió forintot megtakarítva.
Hetedik napirendi pontként új rendeletet alkotott a Testület. Részleges változtatási tilalmat vezetnek be Pilisvörösvár bizonyos területein, amely azt jelenti, hogy az új Helyi Építési Szabályzat hatályba lépéséig nem engedélyezik új társasházak és ikerházak építését. Ezek a területek pedig a teljes északi lakóövezet, a Krautland területe, a településközpont, a Kápolna utca és Kálvária utca, a Kálvária domb és a Csendbiztos utca környéke.
Ezt követte a Schiller Gimnázium "színházterem" tetőfelújításának napirendje. A Magyarországi Németek Országos Önkormányzatától 50 millió forintos támogatást kapunk a projekthez, így várhatóan mindösszesen bruttó 26,5 millió forinttal kell kiegészíteni a felújítás költségvetését, ami a műszaki ellenőr megbízási díjával együtt hozzávetőlegesen 76,5 millió forintra becsülhető. A képviselők egyhangúlag támogatták a napirendet.
A kilencedik napirendi pontban elindították a közbeszerzési eljárást a nyertes TOP Plusz pályázatunkból megvalósuló Széchenyi utcai tagóvoda udvarfelújításához. A felújítás bruttó 61 millió forintból valósul meg, TOP Plusz pályázati forrásból.
Támogatták továbbá, hogy az Önkormányzat tulajdonosi hozzájárulást adjon a Pilisvörösvári UFC részére, hogy az pályázatot adjon be egy 50x90 méteres, új, műfüves labdarúgó pálya építésére. A projekthez a város területet ad a Báthory utca északi oldalán (várhatóan az uszoda közelében), ami a szabályozási terv szerint sport és rekreációs besorolású terület, így mivel a PUFC sporttelepén ekkora létesítménynek nincs hely, adja magát a lokáció. A beruházás várhatóan 200 millió forintra becsülhető, amennyiben az MLSZ támogatja a PUFC pályázatát, a téma ismét a Testület elé kerül majd a pontos számok ismeretében.
Ezután támogatták Pilisvörösvár Város Fenntartható Városfejlesztési Stratégiájának (FVS) aktualizálását és a Települési Zöld Infrastruktúra Fejlesztési és Fenntartási Akcióterv (ZIFFA) elkészíttetését is. Majd szavaztak az önkormányzat idei közbeszerzési tervének elfogadásáról és a Polgármesterek Szövetségéhez való csatlakozásról is. Támogatták Pilisvörösvár Város Önkormányzatának 2025-2028-as időszakára vonatkozó belső ellenőrzési stratégiájának tervét is.
Kiírták, valamint a Pilisvörösvári Német Nemzetiségi Óvoda igazgatói megbízására vonatkozó pályázatot is. Ezt a pozíciót, hasonlóan a Szakrendelő és a Művészetek Háza intézményvezetőihez, szintén ötévente kell megpályáztatni.
Támogatták Dr. Tomsits Tulipán rendőr alezredes asszony kapitányságvezetői kinevezését és a KÖTET Egyesület társulási megállapodásának módosítását is.
Módosították a Művészetek Háza és a Tipegő Bölcsőde alapító okiratát is.
Az ülés utolsó szakaszában pedig döntést hoztak a helyi társadalmi szervezetek pénzbeli támogatásának átalakításáról is, ennek lényege, hogy az eddig a támogatás teljes összegének elnyeréséhez a szervezetnek úgynevezett pontokat kellett gyűjtenie Vörösváron végzett társadalmi munkával. Mivel kivétel nélkül minden szervezet évről-évre sokszorosan túlteljesítette az elvárt pontszámot és annak adminisztrációja sokszor nehézkes volt, így a pontrendszer eltörlése racionális megoldásnak bizonyul.
A 21-es napirendi pontban szavaztak a helyi civil szervezeteknek nyújtott pénzbeli támogatásokról is, itt elmondható, hogy a tavalyi 28,5 millió forint keretösszeg idén 30 millió forintra nőtt, azaz a KSH által mért, 2024. évi 3,7 %-os inflációhoz képest magasabb, közel 5,2%-os emelést jelent ez átlagosan a pilisvörösvári civil szervezetek számára.
Elfogadták a Képviselő-testület 2025-ös munkatervét, ez alapján ismert, hogy a Testület legközelebb rendes ülés formájában, pont egy hónap múlva, március 20-án ül majd össze.
Utolsó napirendi pont pedig a Pilisvörösvár partnerkapcsolati tervének elfogadása volt, az előterjesztésből kiderül, hogy folytatjuk továbbra is a testvérvárosokkal már hagyományosnak mondható programokat, ilyen például a Trina is.
Ismét több olyan fontos döntést hozott a Testület, amely a pilisvörösváriak és a pilisvörösvári civil szervezetek érdekeit szolgálja, így elmondható, hogy a közel hatórás ülés ezúttal is eredményesnek bizonyult.