Amikor ez az interjú készül, már csak néhány nap van hátra az új összetételű önkormányzat megalakulásáig. Lehet már sejteni az alpolgármester személyét és a bizottságok összetételét?
Október 11-én tartjuk az újonnan felálló képviselő-testület alakuló ülését, ahol döntünk mind az alpolgármester személyéről, mind a bizottságok tagjairól, azok összetételéről, valamint az elnökök személyéről is. A fejemben már összeállt a struktúra, nagy meglepetésekre és változásokra nem kell számítani, hiszen a szakmai hozzáértés és az elhivatottság volt mindig is az első számú szempont. A most kezdődő ciklusban – az előző évekhez hasonlóan – az alpolgármesterrel szeretnék közösen együtt dolgozni. Erre a pozícióra Cser Andrást fogom javasolni, illetve felterjeszteni és az előzetes egyeztetések alapján bízom abban, hogy a képviselő-testület egyöntetűen támogatja majd egy független alpolgármester jelölését. A bizottságok összetételénél fontos szempont volt a városunk iránti elkötelezettség, valamint a hagyomány és a folytonosság, így a külsős tagok kapcsán nagy változás nem várható az eddigiekhez képest, a képviselő bizottsági tagok és elnökök pedig terveink szerint a választási eredménnyel arányos módon fognak eloszlani.
Mik a tervei az új ciklusra? Van, amit másképp fog csinálni, mint eddig?
Úgy gondolom, hogy a polgármesteri pozícióban eddig eltöltött öt évemben sok mindent megtapasztaltam, mindezekre alapként tekintek az előttem álló ciklusban is. A képviselő-testület összetételével kapcsolatban annyi előrevetíthető, hogy a város jövőbeli fejlődésének mottója az egyeztetés és a kölcsönös együttműködés lesz. Az elmúlt egy évben már volt szerencsém megtapasztalni, milyen polgármesterként „ellenzékben” tevékenykedni, azonban a most induló időszak reményeim szerint más helyzetet és más körülményeket teremt majd. Célom, hogy a személyes és egyesületi érdekek háttérbe szorulása mellett a város fejlesztése kerüljön középpontba, legyenek olyan beruházások, melyek jövőbe mutatóak, és amelyeket egyhangúlag fogad el a testület minden tagja. A város legyen az első, ne a politika! Egy hajóban kell eveznünk, nincs helye, sem ideje a széthúzásnak. A nyitottság jegyében a személyes e-mail-címem és telefonszámom polgármesterségem kezdete óta nyilvános és a jövőben is az marad, így minden vörösvári lakos kapcsolatba tud velem lépni bármilyen témában, és a képviselőtársaimtól is azt fogom kérni, hogy járjanak el hasonlóan.
Sokat beszéltünk már a TOP Plusz pályázatokról, és szeptemberben újabb jó hírek érkeztek felőlük. Milyen feladatok várnak önre, illetve a munkatársakra ezekkel kapcsolatban?
A témában a legfrissebb, örömteli fejlemény, hogy a TOP Plusz pályázat keretein belül elnyertünk közel 1,5 milliárd forint vissza nem térítendő támogatást, amelyből megvalósulhat többek között a Dózsa György utcai nyílt vízelvezető csatorna befedése, a Széchenyi utcai piac átépítése, a Pilisvörösvári Szakrendelőbe egy nagyságrendileg 70 millió forint értékű mammográfiai készülék beszerzése és még megannyi hasznos és fontos fejlesztés a város számára. Jelenleg a koordináció szakaszában vagyunk, folyamatos a kapcsolattartás a pályázat kiírójával, a műszaki osztály részéről pedig az előkészületi munkálatok és a tervezés folyik nagy elánnal.
A nagy projektek mellett melyek az aktuális napi feladatok?
Természetesen a mindennapi munka, vagyis az ügymenetek zökkenőmentességének biztosítása mindig jelen van a város életében. Aktualitásként kiemelném a nemrégiben befejeződött járdaépítési programot, melynek keretein belül öt helyszínen épült járda. A Horgász soron a futópálya szerkezetileg meggyengült szakasza balesetmegelőzési céllal feltöltést kapott, valamint a csatornarendszer is fel lett újítva. A Lahmkruam parkban szeptember végén térfigyelő kamerákat szereltek fel. Megújult a Völgy, a Derű, valamint a Vadrózsa utca is az ott élők és a Városgazda Kft. összefogásával. És ha már szóba került a Városgazda Kft., ezúton is szeretném megragadni az alkalmat, hogy megköszönjem a kollegáimnak Szigetmonostoron, a dunai árvízi védekezésben végzett munkáját.
Szeptemberben elindult az Ovigyümölcs Program. Hogyan született ennek az ötlete?
A tanévkezdéssel egybekötve a pilisvörösvári óvodások egészséges életmódjának támogatása érdekében az önkormányzat szeptembertől minden nap zöldséget és gyümölcsöt biztosít a gyerekek számára. A közétkeztetés keretében eddig is volt ellátás, azonban a napi adagot az egészségesebb életmód elérése érdekében az EMMI-rendelet által előírtakhoz képest megnövelte az önkormányzat. A szezonális zöldség- és gyümölcsadagot a Városi Főzőkonyha szállítja ki az óvodákba. Természetesen szeretnénk megköszönni a családoknak, hogy az elmúlt időszakban hozzájárulásukkal segítették a gyermekek változatos zöldség- és gyümölcsfogyasztását. Ez a plusz teher szeptembertől megszűnik számukra.
A szüreti mulatságra testvérvárosi vendégek is érkeznek. Hogy alakul velük a kapcsolattartás a jövőben?
A tradíciókat őrizve 2024-ben is nagy szeretettel láttuk vendégül a gerstetteni, illetve borszéki testvérvárosaink elöljárót, képviselőit. Idén bővült a vendégkör, ugyanis először érkeztek hozzánk látogatók Kárpátaljáról, a háború sújtotta, magyarlakta Badalóról. Ők a testvérvárosi delegációkhoz hasonlóan remekül érezték magukat a szüreti programokon és az ünnepi koncerteken egyaránt. Lehetőségem nyílt továbbá október első hetében Gerstettenbe utazni, ahol október 3-án Roland Polaschek polgármester úrral közösen ünnepeltük a német egység napját. Pilisvörösvár városvezetésének eltökélt célja, hogy a jövőben is fenntartja a kiváló partnervárosi kapcsolatait, ezzel ápolva a hagyományokat, továbbadva a szokást a következő generációknak.