Döntöttek a képviselők a Bursa Hungarica pályázat nyerteseiről

2022. november 22.

A Képviselő-testület legutóbbi ülésén döntött a Bursa Hungarica pályázat nyerteseiről. A benyújtott anyagok alapján az Önkormányzat öt Pilisvörösváron élő felsőoktatásban résztvevő hallgató tanulmányait támogatja összesen 500.000 forinttal. A pályázatot elnyert diákok mind nehezebb anyagi és szociális háttérrel rendelkeznek, támogatásukat ezért maximálisan indokoltnak tartotta a Képviselő-testület.

Pilisvörösvár Város Önkormányzata az Innovációs és Technológiai Minisztériummal együttműködve idén is meghirdette a Bursa Hungarica Felsőoktatási Önkormányzati Ösztöndíjpályázatot. A pályázat célja a hátrányos helyzetű, szociálisan rászoruló fiatalok felsőoktatási részvételének támogatása. A pályázat a Kormányrendelet alapján a felsőoktatási tanulmányokat kezdeni kívánó fiatalok, valamint felsőoktatási hallgatók számára érhető el a 2022/2023. tanév második és a 2023/2024. tanév első félévére vonatkozóan. A pályázatok benyújtási határideje 2022. november harmadika volt. A Képviselő-testület a költségvetés februári elfogadásakor döntött az 500.000 Ft-os keretösszegű támogatásról, szeptemberben a 2023-as évi pályázati fordulóhoz való csatlakozásról, a mostani ülésen pedig a pályázatokat bírálták el a képviselők.